joi, 5 august 2010

Poli vs Mypa

Pentru cei care au vazut doar repriza a doua probabil. Prima repriza a fost teribila, finlandezii au condus cu scorul de 3-0. Ricketts a dat 2 goluri.
In a doua repriza a dat Axente un gol rapid pentru sperante, iar in minutul 80 Zicu a marcat pentru 2-3. Au mai fost cateva ocazii ratate dintre care una a lui Goga, scoasa de un finlandez de pe linia portii, a inghetat inimile fanilor. Apoi, cu cateva secunde (in mod normal) inainte de finalul partidei, finlandezii au gresit, Mansour a centrat si Cisovsky a marcat cu capul. Stadionul s-a cutremurat, jucatorii au innebunit. Insa meciul a mai durat inca 4 minute, trecute cu bine de timisorenii. Timisoara s-a calificat in turul 4 al Europa League, insa nu va fi cap de serie, spre nefericirea lor. Asta daca nu cumva Dinamo pierde calificarea cu Hajduk Split. La pauza e 3-0 pentru croati, deci e grav.